Virginie Viard Chanel’e veda etti

Virginie Viard, 2019 yılında Karl Lagerfeld’in vefatının ardından sanat yönetmeni olarak atanmıştı.

Viard farkı pozisyonlar da dahil olmak üzere 30 yıldır Chanel’de çalıştı.

Viard’ın görevinde yükselişi, Gabrielle Chanel’den bu yana ilk kez bir kadın tasarımcının markanın başına geçmesi anlamına geliyordu.

Birkaç hafta önce, Fransız lüks markası 2023’te yeniden rekor gelir elde ettikten sonra Chanel, Viard’a güven oyu verdi.

YÜZDE 16’I ARTIŞLA GELİRİ ARTTIRDI

Chanel, tüm kategorilerde çift haneli büyümeyle, geçen yıl gelirlerinin benzer oranlarda yüzde 16 artışla 19,7 milyar dolara ulaştığını bildirdi. 2019’da Largerfeld’in yerini alan Viard, markanın son yıllardaki başarısında önemli rol oynadı. Blondiaux’nun geçen ay bildirdiğine göre, Chanel’in hazır giyim işi onun yönetimi altında 2,5 kat arttı ve yalnızca geçen yıl yüzde 23 büyüdü.

“CHANEL VİARD’A TEŞEKKÜR EDİYOR”

Chanel, Virginie Viard’ın ayrılışını doğruladı. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Zamanı gelince yeni bir yaratıcı açıklanacak. Chanel, Chanel’in modasına, yaratıcılığına ve canlılığına yaptığı olağanüstü katkılardan dolayı Virginie Viard’a teşekkür ediyor”

“SUNUMLAR DİBE ÇAKILMIŞTI”

Moda yazarı Pelin Kaya, vedayı sosyal medya hesabından duyurduktan sonra Viard’ı topa tuttu:

“Sonunda uzun zamandır beklediğim değişim gerçekleşiyor Karl ‘in vefatı sonrası Chanel kreatif direktörü olan Virginie Viard, en lüks en glam markayı yıllar içinde Zara H&M görüntüsü düzeyine indirmeyi başarmıştı. Ürünlerin satış fiyatları roket hızında artarken markanın estetik görüntüsü, defile styling ve sunumları iyice dibe çakılmıştı. Beni en mutlu eden ayrılış diyebilirim üstelik yerine kim gelirse gelsin Viard’ı aratmayacağı da kesin”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x