Uğur Dündar’dan Fenerbahçe romanı… 128 sayfalık rüya

Gazeteci ve Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, “Sevdamız Fenerbahçe” Cumhuriyet’in 100. yılında bir Fenerbahçe hikayesi başlığıyla bir roman kitabı yazdı. Uğur Dündar, Sevdamız Fenerbahçe kitabında tarihi Türkiye tarihiyle iç içe şekillenmiş, Milli Mücadele günlerinde cephe gerisinde, başka bir “topla” düşmanı alt etmiş, o günlerden bugüne memleket için gerektiğinde türlü fedakârlıklara imza atmış bir kulübün hikâyesini anlatıyor. Sadece Fenerbahçe’nin değil, Fenerbahçeliliğin de ne demek olduğunu yazıya döküyor.

“HELAL OLSUN”

Uğur Dündar kitabın arka kapağında şöyle diyor: “Fenerbahçe Stadı’na Atatürk isminin verilmesi, her şeyden önce paradan daha değerli olgular vardır anlamı taşıyor. Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı, Trabzonsporlusu, vatanını milletini seven kim varsa, yüzünü gülümsetecek bir şey bu. Bazı şeyler, bazı isimler her şeyin, herkesin üstündedir. Cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe Stadı’na Atatürk isminin verilmesi çok anlamlı. Helal olsun Fenerbahçe yönetimine ve Fenerbahçelilere… Bu, her biri birer kahraman olan insanlar var olduktan sonra; buradaki enerjiyi gördükten sonra, ülke olarak evelallah sırtımızın yere gelmeyeceğini çok iyi görüyorum.”

GELİRİ BURS OLARAK DAĞITILACAK

Elde edilecek gelirin öğrencilere burs olarak verileceği romanın içeriği ile ilgili bilgi veren Uğur Dündar, “Sevdamız Fenerbahçe, bir tarih kitabı değil, bir anı romanıdır. İçinde çok çarpıcı anekdotlar var. Özünde de Fenerbahçe ile Atatürk’ün nasıl yan yana geldiği ve Fenerbahçe’nin Atatürk’ün izinden nasıl yürüdüğü, yine tarihi gerçeklere dayanılarak anlatılıyor. Ayrıca stadyumumuzun adının Atatürk Stadyumu olması da romanın son bölümünde çok çarpıcı ifadelerle dile getiriliyor. İlginç anekdotlarla dolu sürükleyici bir roman. 128 sayfalık, bir çırpıda okunacak bir kitap.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x