Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz sosyal medya Atatürkçüsü değiliz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Cumhuriyetimizin kurulması, gelişmesi ve büyümesi için gayret gösteren herkesi şükranla anıyorum. Cumhuriyetimizin yeni asrına Türkiye Yüzyılı adını bu anlayışla verdik.

Biz Cumhuriyetimizin ilk asrının son 21 yılında yaptıklarımızın hesabını milletimize vermekle mükellefiz.

Gazi Mustafa Kemal’in vasiyeti olan, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma mücadelesini, Milli Mücadele ruhuyla sürdürüyoruz.

Dillerinden Atatürk’ü ve Cumhuriyet’i düşürmeyenlerin geçtiğimiz bir asırda neler kazandırdığı ve neler kaybettirdiği milletimizin hafızasındadır. Sağa sola savuruluyorlar.

Türkiye, dün ‘gardırop Atatürkçüleri’, bugün de ‘sosyal medya Atatürkçüleri’ olarak ifade edebileceğimiz kesimden çok çekmiştir. Biz sosyal medya Atatürkçü’sü değiliz.

Kendi ülkelerine düşman kim varsa herkesin dümen suyuna girecek kadar kontrolü kaybetmiş durumdalar. Bunların da uzun süre varlığını sürdürmesi mümkün değildir.”

“TÜRKİYE YÜZYILI’NIN YÜKSELİŞİNİ GÖRECEĞİZ”

“Ülkenin ve milletin geçmişinden kopan bu kesim giderek marjinalleşmiştir.

Türkiye kalkınarak yoluna devam ediyor. Nice sıkıntıların üstesinden geliyoruz. Cumhuriyetimizi siyasi, diplomatik ve askeri olarak tarihinin en güçlü seviyesine getirmek nasıl bize nasip olduysa, inşallah Türkiye Yüzyılı’nın yükselişini hep birlikte göreceğiz.

(Gazze’de) Bütün dünyanın gözü önünde bir felaket, bir facia, bir insanlık suçu yaşanıyor.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x